هشت اصل موفقیت

هشت اصل موفقیت

۱ – یک ماموریت شخصی داشته باشید :

شما باید در زندگیتان یک ماموریت داشته باشید، یک پس زمینه برای تمام افکارتان، ماموریت من این است :هر لحظه ات را طوری سپری کن که ۱۰ سال بعد به خودت افتخار کنی.

شما هم باید ماموریتی برای خود داشته باشید، چه چیزی از خودتان می خواهید؟ چه چیزی برای شما ارزش است؟ آنرا با خط درشت بنویسید و بر روی میز کارتان بچسبانید تا هر وقت خواستید کاری انجام دهید آنرا در پس زمینه ذهنتان داشته باشید.

۲ – طمعِ زمان داشته باشید:

زمان ما محدود است، ما فقط ۸۶۴۰۰ ثانیه در روز داریم که می توانیم استفاده کنیم. مردم عادی که در طبقه متوسط به پایین جامعه زندگی می کنند بیشتر وقتشان را صرف کارهای ناموثر و یا بدون بازده می کنند. افراد موفق وقت شان را به شدت حرفه ای مدیریت می کنند. آنها آگاهانه از زمانشان استفاده می کنند و توازن را بین کار و زندگی عادی رعایت می کنند.

شما هر لحظه ای که می خواهید پشت سر بگذارید می توانید آنرا به یک لحظه تاثیر گذار بر زندگیتان یا یک لحظه ی بی اثر بر روی موفقیت تان تبدیل کنید، شما تنها و فقط این ۲ انتخاب را می توانید داشته باشید.

۳ –  هر روز ۵ دقیقه وقت صرف اولویت بندی کنید :

نظم یعنی داشتن اولویت، شما اگر اولویت نداشته باشید چطور می توانید نظم داشته باشید؟

اگر نظم نداشته باشید چطور می خواهید بهره وری خود را بالا ببرید و از تمام لحظه هایتان نهایت استفاده را ببرید؟ چطور می خواهید بدانید کدام کار شما را موفق و کدام کار شما را در همین جایی که هستید نگه می دارد؟
افراد موفق انرژی و وقتشان را به هیچ وجه صرف کارهای بیهوده و بدون بازده نمی کنند، شما هم نباید بکنید.

۴ –  اطرافتان را با افراد همفکر پر کنید :

ثروت، موفقیت و دستاورد پاداش خوبی برای یک فرد جویای آن است؛ اما هرچقدر شما موفقیت بیشتری بدست آورید، تنها تر خواهید شد، زیرا دیگران نمی توانند گام به گام شما حرکت کنند,آنها احساس خوبی به موفقیت شما و زندگی شما نخواهند داشت (این یک قانون است…)
برای افراد موفق  به شدت مهم است که زمانشان را با چه کسی به اشتراک میگذارند. افراد موفق بدنبال افراد همفکر و هم سطح خودشان هستند و دوستان بازنده شان را جا میگذارند.

۵ –  یک پیگیر فوق حرفه ای باشید :

خیلی از افراد ایده ها، نظرات و افکار خوبی و جالبی دارند؛ اما هنگام شروع که می شود… هیچ.

یا اگر شروع می کنند آنقدر از خود بی اطمینان هستند که با سهل انگاری کار را نیمه تمام رها می کنند. افراد موفق شاید ایده های بزرگی نداشته باشند یا افراد نابغه نباشند، اما ابتدایی حرفی که میزنند را نیز عملی می کنند. آنها از خودشان مطمئن هستند و نمی خواهند اگر هم موفق نشوند، شکست نمی خورند.

۶ –  بهترین های دیروز را برای خلق فردا با خود حمل کنید :

دنیا هر روز در حال پیشرفت است و اختراعات جدید بدون هیچ وقفه ای درحال رسوخ درون زندگی مردم هستند اما نباید در مقابل تکنولوژی مقاومت کنید، افراد موفق با جریان تکنولوژی و زندگی پیش میروند و بهترین های قدیم را نیز با حفظ می کنند اما موفقیت خود را صرف خاطراتشان نمی کنند، آنها به امید فردایی عالی، دیروز خوب را رها می کنند.

۷ – پر توقع باشید :

به کم بسنده نکنید. از داشته هایتان خوشحال باشید اما قانع نشوید. همیشه بهترین ها را برای خود بخواهید هیچوقت به شرایط اجازه ندهید بخواد برای شما تصمیم بگیرد. باید اراده کنید و شرایط را عوض کنید, نباید اجازه دهید شرایط تصمیم شما را عوض کند.

۸ – این نوشته را بالای تخت خوابتان بر روی سقف بچسبانید :

  • من متعهد میشوم بیشتر یاد بگیرم.
  • تا بتوانم بیشتر کمک کنم.
  • تا بتوانم بیشتر بسازم.
  • تا بتوانم بیشتر کسب کنم.
  • تا بتوانم بیشتر حفظ کنم.
  • تا بتوانم بیشترشكر گزار باشم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *